Για εργοδότες
Κωδ:HORECA_CRETE_042024
Πωλητής B2B - FOODSERVICE / ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ηγέτιδα εταιρεία στην παραγωγή και διάθεση κατεψυγμένων προϊόντων Ζύμης και Ζαχαροπλαστικής στην Ελλάδα και το εξωτερικό, στο πλαίσιο της διαρκούς ανάπτυξης των εργασιών της, αναζητά:

Πωλητή B2B FOODSERVICE - HO.RE.CA. για τη Θεσσαλονίκη

Βασικές Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Διαχείριση υφιστάμενου Β2Β πελατολογίου και διατήρηση τακτικής επικοινωνίας με τους πελάτες.
  • Επίσκεψη σε δυνητικούς πελάτες με σκοπό την ανάπτυξη πωλήσεων.
  • Παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση του ανταγωνισμού.
  • Εφαρμογή της εταιρικής στρατηγικής πωλήσεων.

Ο ιδανικός υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει:

  • Εργασιακή εμπειρία σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων HORECA / Food Service άνω των 4 ετών και υψηλή γνώση και αντίληψη της αγοράς
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας, διαπραγματεύσεων και παρουσιάσεων και οικοδόμησης ισχυρών σχέσεων με τους πελάτες
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού των καθημερινών εργασιών και εργασία υπό συνθήκες πίεσης και τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο σχολής με αντικείμενο τις πωλήσεις ή το marketing επιθυμητό, όχι όμως απαραίτητο.
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη και διαρκή εκπαίδευση στα συστήματα και τις διαδικασίες της εταιρίας και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα διαρκώς αναπτυσσόμενο οργανισμό.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων & εμπειρίας και μπόνους πωλήσεων με βάση την επίτευξη στόχων.
  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο & tablet.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης FOODSERVICE_THESS_042024.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται εμπιστευτικές, ενώ θα προσκληθούν μόνο όσοι πληρούν τα προσόντα που αναφέρονται.

Σχετικά tags
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Θεσσαλονίκη
πριν 18 μέρες
Με κάποια εμπειρία
Πλήρης απασχόληση